KRČKOVICE

červenec-srpen - letní táboření v Krčkovicích

8. 9. 2018 Kurz tance a společenské výchovy

Z historie všesokolských sletů

Vrcholnou událostí celého sokolstva se staly všesokolské slety, na kterých vedle hromadných vystoupení v prostných a na nářadí probíhaly i závody družstev a jednotlivců. První slet se konal v r. 1882 na Střeleckém ostrově a pořádal ho Sokol Pražský u příležitosti 20. výročí svého založení. Tohoto i dalších sletů se lomničtí sokolové vždy zúčastnili v hojném počtu. Lomnické ženy poprvé cvičily na V. sletu v r. 1907 na Letné. I novodobých sletů se naše jednota účastní, bohužel již ne v tak hojném počtu, jako tomu bylo za první republiky.

V roce 2012 uplynulo 130 let od I. sletu, 150 let od založení Sokola Pražského a 180 let od narození zakladatele a prvního náčelníka br. Miroslava Tyrše.

Slet 2018 - XVI. všesokolský slet

XVI. všesokolský slet 2018 se uskuteční v roce 100. výročí založení samostatného československého státu. Již nyní začínají jeho přípravy. Více informací můžete sledovat na www.sokol.eu.

Slet 2012 - XV. všesokolský slet

Oslavy 150 let od založení Sokola vyvrcholily první červencový týden XV. všesokolským sletem v Praze. Slet byl zahájen tradičním sletovým průvodem v neděli 1. července, který prošel trasu z Václavského náměstí přes Národní třídu až na Staroměstské náměstí, a večerním výstupem s lampiony na Petřín. Druhý den byly zahájeny nácviky jednotlivých sletových skladeb v areálu vršovického Edenu. Po celé Praze probíhaly další doprovodné sokolské akce – např. divadelní představení, pódiová vystoupení, sokolská výstava v Armádním vojenském muzeu na Žižkově (trvá do 30. 12. 2012) i v Tyršově domě, Sokol Gala v holešovické aréně a další.

Jsme kočky v akci!

Slavnostním večerním programem vyvrcholily v sobotu 23. května 2015 oslavy 90. výročí otevření Tyršova domu. Akce k tomuto jubileu probíhaly po celý týden od 18. května a byly součástí celoročního projektu SokolGym, jímž si Česká obec sokolská připomíná 25 let od svého znovuobnovení.
Hlavní program oslav se konal v sobotu. Večerní slavnostní program byl zahájen úderem půl deváté, kdy Sokolská stráž vpochodovala se státní vlajkou a prapory k základním kamenům Tyršova domu, na něž v zápětí cvičenky z hromadných skladeb zavěsily pamětní věnečky. Poté krátce vystoupila starostka ČOS sestra Hana Moučková, která tak celý slavnostní program zahájila. Poté se již na ploše střídala jednotlivá vystoupení: hromadné skladby Koncert, Jsme kočky (vystoupily i lomnické sokolky), vystoupení moderních gymnastek, hromadné skladby Zimní sen a Generation together, vystoupení experimentálního žonglování, rope skiping a Amanitas – ohnivé divadlo na poli Nového cirkusu. Následovala skladba Pro radost, vystoupení AirGym a skladba S úsměvem. Po nich švýcarští hosté předvedli ukázku cvičení na kruzích a jako závěrečnou skladbu diváci zhlédli premiéru skladby „25 let znovu spolu“, která je průřezem sletových skladeb mužů z novodobých všesokolských sletů. Do programu byl rovněž zařazen vstup projekce, kdy se na venkovní stěnu tělocvičny promítaly záběry z otevření Tyršova domu před 90 lety.

Slet 2006 - XIV. všesokolský slet

Týden od 1. do 6. července 2006 patřil sokolům.
Po velice zdařilém a působivém slavnostním zahájení XIV. všesokolského sletu spojeném s programem Sokol Gala 1. července 2006 následovala ve sletovém týdnu jedna akce za druhou. Nedělní sletový průvod Prahou, který patří k neodmyslitelné tradici sletů, procházel po trase Václavské náměstí – Národní třída – Smetanovo nábřeží – nám. J. Palacha - Široká – Pařížská – Staroměstské náměstí od 10.00 hodin do 12.30, ale některé sokolské hudební souboryhrály v pražských ulicích a náměstích i po skončení průvodu. Podle reálných odhadů se průvodu