Sokol

informace o Sokolu Lomnice a oddílu všestrannosti

Krčkovice

informace o stanovém táboře Sokola Lomnice v Krčkovicích

Horolezecký oddíl

informace o horolezeckém oddíle (HoLo)

Společenské akce

informace o spol. akcích, plesech, pronájmu

Aktuality

9.9. 2024 zahájení cvičení

1. 10. 2024 začínají lezecké kroužky na stěně

Slet 2012 - XV. všesokolský slet

Oslavy 150 let od založení Sokola vyvrcholily první červencový týden XV. všesokolským sletem v Praze. Slet byl zahájen tradičním sletovým průvodem v neděli 1. července, který prošel trasu z Václavského náměstí přes Národní třídu až na Staroměstské náměstí, a večerním výstupem s lampiony na Petřín. Druhý den byly zahájeny nácviky jednotlivých sletových skladeb v areálu vršovického Edenu. Po celé Praze probíhaly další doprovodné sokolské akce – např. divadelní představení, pódiová vystoupení, sokolská výstava v Armádním vojenském muzeu na Žižkově (trvá do 30. 12. 2012) i v Tyršově domě, Sokol Gala v holešovické aréně a další.

Jsme kočky v akci!

Slavnostním večerním programem vyvrcholily v sobotu 23. května 2015 oslavy 90. výročí otevření Tyršova domu. Akce k tomuto jubileu probíhaly po celý týden od 18. května a byly součástí celoročního projektu SokolGym, jímž si Česká obec sokolská připomíná 25 let od svého znovuobnovení.
Hlavní program oslav se konal v sobotu. Večerní slavnostní program byl zahájen úderem půl deváté, kdy Sokolská stráž vpochodovala se státní vlajkou a prapory k základním kamenům Tyršova domu, na něž v zápětí cvičenky z hromadných skladeb zavěsily pamětní věnečky. Poté krátce vystoupila starostka ČOS sestra Hana Moučková, která tak celý slavnostní program zahájila. Poté se již na ploše střídala jednotlivá vystoupení: hromadné skladby Koncert, Jsme kočky (vystoupily i lomnické sokolky), vystoupení moderních gymnastek, hromadné skladby Zimní sen a Generation together, vystoupení experimentálního žonglování, rope skiping a Amanitas – ohnivé divadlo na poli Nového cirkusu. Následovala skladba Pro radost, vystoupení AirGym a skladba S úsměvem. Po nich švýcarští hosté předvedli ukázku cvičení na kruzích a jako závěrečnou skladbu diváci zhlédli premiéru skladby „25 let znovu spolu“, která je průřezem sletových skladeb mužů z novodobých všesokolských sletů. Do programu byl rovněž zařazen vstup projekce, kdy se na venkovní stěnu tělocvičny promítaly záběry z otevření Tyršova domu před 90 lety.

 

 

 

 

Slet 2006 - XIV. všesokolský slet

Týden od 1. do 6. července 2006 patřil sokolům.
Po velice zdařilém a působivém slavnostním zahájení XIV. všesokolského sletu spojeném s programem Sokol Gala 1. července 2006 následovala ve sletovém týdnu jedna akce za druhou. Nedělní sletový průvod Prahou, který patří k neodmyslitelné tradici sletů, procházel po trase Václavské náměstí – Národní třída – Smetanovo nábřeží – nám. J. Palacha - Široká – Pařížská – Staroměstské náměstí od 10.00 hodin do 12.30, ale některé sokolské hudební souboryhrály v pražských ulicích a náměstích i po skončení průvodu. Podle reálných odhadů se průvodu

Světová Gymnaestráda

Lomničtí sokolové na XVI. Světové Gymnaestrádě v rakouském Dornbirn 

To že se lomničtí sokolové pravidelně účastní všesokolských sletů není pro pozorné obyvatele našeho městečka novinkou. V letošním roce se lomničtí cvičenci ale poprvé zúčastnili celosvětové akce Gymnaestráda, která se uskutečnila již po šestnácté, a to v rakouském městečku na hranici třech států, Dornbirn. Pro lomnické sokoly a celou župu Krkonošskou-Pecháčkovu se jednalo o historicky první účast na této jedinečné akci.

A co si pod pojmem Gymnaestráda představit? Bez nadsázky je to akce silně připomínající olympijské hry s rozdílem, že na Gymnaestrádě nejde o medaile. Gymnaestráda je svátkem, obrovskou přehlídkou sportovních vystoupení napříč gymnastickými disciplínami. Na své si zde přijdou milovníci nářaďové gymnastiky, aerobních cvičení, pódiových vystoupení, akrobatických show i hromadných skladeb. Tomu všemu nechybí slavnostní zahajovací a závěrečný ceremoniál, hromada doprovodných akcí a vystoupení pro místní obyvatele, kteří se coby dobrovolníci ochotně starají o účastníky ubytované v městečkách kolem hlavního dějiště Gymnaestrády – měst Dornbirn a Bregenz. Celou akci pořádá FIG – Mezinárodní gymnastická federace - a účastní se 25 000 sportovců a organizátorů ze 66 zemí světa.

Slet 2018 - XVI. všesokolský slet

XVI. všesokolský slet 2018 se uskuteční v roce 100. výročí založení samostatného československého státu. Již nyní začínají jeho přípravy. Více informací můžete sledovat na www.sokol.eu.

út čen 25 @16:45 - út čen 25 @17:45
cvičení rodičů s dětmi
út čen 25 @17:30 - út čen 25 @19:00
Parkour a gymnastika
út čen 25 @19:00 - út čen 25 @20:30
Muži - senioři, nohejbal
st čen 26 @19:30 - st čen 26 @21:00
Mladší muži a dorostenci
čt čen 27 @17:00 - čt čen 27 @18:00
mladší a starší žáci a žákyně
čt čen 27 @19:00 - čt čen 27 @20:00
Ženy - ,,cvičení s hudbou”
čt čec 25 @16:00 - čt čec 25 @17:00
předškolní děti
po čec 29 @18:00 - po čec 29 @19:30
Kondiční cvičení s Kačkou

Plukovníka Truhláře 352
Lomnice nad Popelkou
512 51

emial: info@sokollomnice.cz

GPS: 50°32'01.2"N 15°22'25.3"E