Sokol

informace o Sokolu Lomnice a oddílu všestrannosti

Krčkovice

informace o stanovém táboře Sokola Lomnice v Krčkovicích

Horolezecký oddíl

informace o horolezeckém oddíle (HoLo)

Společenské akce

informace o spol. akcích, plesech, pronájmu

Aktuality

4. 9.2021 - zahájení tanečních (online - registrace)

13.9. 2021 zahájení cvičení v roce 2021

Slet 2012 - XV. všesokolský slet

Oslavy 150 let od založení Sokola vyvrcholily první červencový týden XV. všesokolským sletem v Praze. Slet byl zahájen tradičním sletovým průvodem v neděli 1. července, který prošel trasu z Václavského náměstí přes Národní třídu až na Staroměstské náměstí, a večerním výstupem s lampiony na Petřín. Druhý den byly zahájeny nácviky jednotlivých sletových skladeb v areálu vršovického Edenu. Po celé Praze probíhaly další doprovodné sokolské akce – např. divadelní představení, pódiová vystoupení, sokolská výstava v Armádním vojenském muzeu na Žižkově (trvá do 30. 12. 2012) i v Tyršově domě, Sokol Gala v holešovické aréně a další.

Lomničtí cvičenci společně s jilemnickými ženami odjeli do Prahy již v sobotu 30. června v podvečer. Byli jsme ubytováni na základní škole nedaleko sletového stadionu Eden. Během našeho pražského pobytu jsme se vedle nácviků zúčastnili i několika sokolských akcí a nasávali sletovou atmosféru. Vše vyvrcholilo dvěma sletovými programy.
Na I. večerním programu ve čtvrtek 5. července se z naší jednoty představili pouze cvičenci skladby Chlapáci III (muži) a Česká suita (ženy). Počasí bohužel I. programu mnoho nepřálo, těsně před zahájením začalo hustě pršet a bouřilo. Ve večerním vystoupení se představilo 11 skladeb, z toho dvě dánské, jedna slovenská a jedna ČASPV. Páteční odpolední program již proběhl za krásného slunného počasí. Opět bylo předvedeno 11 skladeb. V závěrečné skladbě Nebe nad hlavou cvičilo i 19 lomnických cvičenek se švihadly.
Celkem bylo v obou sletových programech představeno 12 sokolských hromadných skladeb, 2 skladby ČASPV, 2 dánské a 1 slovenská. Na sletu vystoupilo přes 10 500 cvičenců, z toho 1 270 zahraničních. Nejpočetnější zastoupení měla skladba žen Česká suita (1 800 cvičenek). Oba programy zahajovali nejstarší cvičenci se skladbou Jen pro ten dnešní den. Sletová atmosféra byla úžasná a už se těšíme na XVI. všesokolský slet v roce 2018, kdy si také jako sokolové budeme připomínat 100. výročí od vzniku Československa.

zvětšit mapu

Plukovníka Truhláře 352
Lomnice nad Popelkou
512 51

emial: info@sokollomnice.cz

GPS: 50°32'01.2"N 15°22'25.3"E