Z Historie

První krčkovické táboření proběhlo v srpnu 1969, a to ve dvou bězích po 10 dnech – I. běh byl určen pro žákyně pod vedením Aleny Zuzánkové, II. běh byl učen žákům pod vedením Bohuslava Kříže st. Táborníci byli ubytováni ve 24 stanech. Hlavní náplní desetidenního pobytu bylo lovení bobříků, jako to dělali Hoši od Bobří řeky Jaroslava Foglara, nejrozmanitější hry a soutěže, výlety do ještě neznámého okolí, koupání ve Věžáku… Dále se sokolíci učili pobytu v přírodě, ale i jak přírodu chránit. Nechybělo ani první křtění, táborový MUDRC, slavnostní táborový oheň s písněmi,….
Pobytu v Krčkovicích se v současnosti každoročně z našeho Sokola zúčastní přibližně 150 dětí, jejichž pobyt organizuje více než 40 vedoucích, kuchařek a dalších organizačních pracovníků. Děti již od 9 let zde nejen loví bobříky a sportují, ale učí se samostatnosti, poznávají krásnou přírodu a nové kamarády, uzavírají nová přátelství. Toto všechno je vlastně nedílnou součástí tábornické činnosti.
Více o čtyřicetileté historii tábora v Krčkovicích se můžete dočíst v Almanachu. Publikaci si můžete také zakoupit. Máte-li zájem napište na níže uvedený kontakt.