26.-27. 5.2018
vedoucí František Vaníček

21. 4. - sokolská akce v Jilemnici

Rozpis cvičebních hodin 2017/18

Cvičení oddílu všestrannosti probíhá dle rozpisu, necvičíme o školních prázdninách a státních svátcích. Členské příspěvky se platí u cvičitelů jednotlivých složek - žactvo, studenti a senioři nad 65 let 400 Kč/rok, dospělí 600 Kč/rok. Dítě+rodič (cvičení rodičů s dětmi) - 500 Kč. Cena jednotlivých hodin - 30 Kč, rodiče s dětmi 40 Kč.

Cvičení bude zahájeno:
ženy od 11. září
předškoláci, žactvo od 12. září
rodiče s dětmi od října
kondiční cvičení žen s Káťou, PRD se Zuzkou od října

Mikulášská hodina 2015

Mikulášská hodina pro rodiče s dětmi a žactvo proběhla ve čtvrtek 3. prosince 2015. Děti předvedly Mikulášovi, čertům a andílkům, co se za rok ve cvičení naučily. Čerti se nenechali zahanbit a ukázali také něco ze svého čertovského cvičení.

Poslední kotrmelec 2015

Koho nezmohl dopolední výlet do Krčkovic, zavítal navečer 30. prosince 2015 do sokolovny na Poslední kotrmelec. Ten jsme vykonali pod dohledem cvičitele bratra Sádka, který pro nás připravil i zajímavou orientační hru. Domluvil pro nás i překvapení v podobě ukázky cvičení bratrů z Jičína na bradlech. S tímto cvičením se představí i na Sokolském plese 8. ledna 2016. Návštěvníci plesu se mají opravdu na co těšit.

Cvičení rodičů s dětmi

Cvičení rodičů s dětmi (od 3 do 5 let) probíhá vždy v úterý od 16:30 do 17:30 v sokolovně pod vedením cvičitelek Jitky Matějové a Lenky Morávkové. Cena cvičení je 40 Kč/rodič + dítě/hodina, nebo členské příspěvky na cvičební rok 900 Kč/rodič + dítě.

Cvičení žactva

V pondělí a ve čtvrtek od  17 do 18 hod. nabízíme cvičení žactva. Toto cvičení je zaměřeno na všestranný sportovní dětí.  Jsou využívány různé cvičební prvky v souladu s vývojem dětí.  Ty se postupně seznamují se cvičením na nářadí i s různým náčiním. Získávají první zkušenosti na lavičce, kruzích, trampolíně, švédské bedně ,ribstolech,  na koni  apod. Vštěpují si základy her jako je přehazovaná, odbíjená, vybíjená, basketbal… Cvičení je vždy zpestřeno různými zajímavými pohybovými hrami, prolézáním strachových pytlů či padákem.
V této cvičební složce uvítáme děti od 5 do 14 let. Ve družstvech jsou rozděleny podle věku a zdatnosti.  O jejich zdravý vývoj se postarají zkušení cvičitelé a cvičitelky.

Ostatní sporty

Sokolovnu využívají i jiné sportovní spolky nebo zájmová sdružení. V zimě zde trénují malí fotbalisté, na jaře a na podzim zase malí hokejisté. Pravidelné tréninky zde mají i hráči tchoukballu a lomnické mažoretky. Jednou týdně se zájemci mohou vyřádit na zumbě a nově také na tzv. Kruhovém tréninku, což je určitá forma kondičního cvičení.