Sokol

informace o Sokolu Lomnice a oddílu všestrannosti

Krčkovice

informace o stanovém táboře Sokola Lomnice v Krčkovicích

Horolezecký oddíl

informace o horolezeckém oddíle (HoLo)

Společenské akce

informace o spol. akcích, plesech, pronájmu

Aktuality

28.10. 2019 Běh republiky ke 101. výročí republiky 

23.11. 2019 Promítání videa z Gymnaestrády – KINO 18:00

1.11. 2019 Hodnocení táboření – sokolovna 18:00

Táboření s Kašpárkem

Letošní desáté táboření rodičů s dětmi v Krčkovicích o víkendu 17.-19. června bylo zaměřeno na loutky a loutkové divadlo, které v Lomnici právě slaví 90 let od svého vzniku. Přijeli nás navštívit lomničtí loutkáři z loutkářského souboru Popelka, jehož počátky sahají do naší sokolské historie, neboť loutkové divadlo se původně hrálo v sokolovně. Loutkáři si pro nás připravili pohádku O pejskovi a kočičce, kterou uvedl Kašpárek s drakem. Pohádka pobavila malé i ty větší táborníky, a tak děkujeme loutkářům, že za námi až do Krčkovic přijeli. Po pohádce jsme se vydali do Čertoryje za Kašpárkem, který si pro nás připravil malé překvapení.

Druhý den jsme zahájili výletem na Vidlák. Po návratu a vydatném obědě jsme vyráběli loutky, dodělali si táborová trička a zatrsali si na diskotéce. Nechyběl ani zpěv u táborového ohně a opékání buřtíků. To se však již blížil čas tradiční táborové odvahy, kterou letos starší táborníci museli zvládnout opravdu sami.

Nedělní dopoledne bylo věnováno výpravě za Kašpárkem. Kašpárek si totiž pro táborníky připravil za pomoci pohádkových postav úkoly a závěrečnou tajenku, jež je dovedla až k jeho pokladu. Pak už nás jen čekalo loučení a balení. Nesmíme však zapomenout poděkovat našim kuchařkám Jóže a Fany, které opět vařily na jedničku.

foto zde

Tak zase za rok!

zvětšit mapu

Plukovníka Truhláře 352
Lomnice nad Popelkou
512 51

emial: info@sokollomnice.cz

GPS: 50°32'01.2"N 15°22'25.3"E