Sokol

informace o Sokolu Lomnice a oddílu všestrannosti

Krčkovice

informace o stanovém táboře Sokola Lomnice v Krčkovicích

Horolezecký oddíl

informace o horolezeckém oddíle (HoLo)

Společenské akce

informace o spol. akcích, plesech, pronájmu

Aktuality

9.9. 2024 zahájení cvičení

1. 10. 2024 začínají lezecké kroužky na stěně

Krčkovice

Tábor T.J. Sokola Lomnice nad Popelkou byl zbudován v roce 1969. Táborová základna je umístěna uprostřed Českého ráje nedaleko vesničky Krčkovice u Hrubémapa Skály. V okolí tábořiště se nachází Věžický rybník, údolí Čertoryje, Hruboskalsko, zámek Hrubá Skála, hrad Trosky a Valdštejn, lázně Sedmihorky atd.
Letní táboření probíhá každoročně ve třech bězích. Hlavní náplní je celotáborová hra s poutavým tématem, plnění třinácti bobříků a táborových stupňů, soutěže, výlety do okolí, koupání, zpívání, zábava, legrace,…

Adresa:
Stanový tábor T. J. Sokol Lomnice nad Popelkou
Krčkovice 51
511 01 Turnov
mapa

Ostatní aktivity

Milovníci krčkovického táboření se scházejí i mimo letní sezonu. Tradiční výlety do Krčkovic se konají vždy 8. května a 30. prosince. Výletníci se vydávají vláčkem do Libošovic a putují na tábořiště, kde si uvaří či opečou něco dobrého k obědu, zavzpomínají na letní táboření, zahrají si nějakou hru, v zimě ještě ozdobí stromeček a napíší svá přáníčka, která se poté zakopají, aby si je mohli příští rok vykopat a připomenout, co si přáli. Odpoledne se vydávají zpět vláčkem do Lomnice.
Další každoroční akcí je „Hodnocení táboření a plesové sezony“ v některé z příjemných lomnických hospůdek. Při zpěvu a tanci se sejdou přátelé krčkovického táboření.

Pronájem tábořiště

Vybavení tábořiště
srub s možností vaření
teplá voda
umývárna
suché WC

Technické informace
kapacita 50 lůžek
spaní ve stanech s podsadou
hřiště na míčové hry
Pronájem je možný v období měsíce červen

Areál tábořiště je vhodný pro školní výlety, turistické kurzy, soustředění, podnikové akce, soukromé akce rodinného typu.

Cena za lůžko 120 Kč/den

Kontakt:
Antonín Ehmig
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Letní táboření

13. 7. 2024 - 27. 7. 2024
vedoucí: Ondřej Sucharda
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

27. 7. 2024 - 10. 8. 2024
vedoucí: Marcel Turek
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

10. 8. 2024 - 24. 8. 2024
vedoucí: František Vaníček
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 Přihláška do tábora zde

Tábor je vhodný pro děti od 9 let.
Poplatek za 14-ti denní pobyt je 6200,- Kč. Pro členy Sokola, kteří si platí členské příspěvky je cena 5900 Kč. V ceně je zahrnuto: strava 5 x denně, ubytování, úrazové pojištění, vstupy dle programu tábora. Zahájení a ukončení tábora je vždy v sobotu. Sobotní příjezd do tábora a odjezd z tábora si řeší rodiče individuálně. Přesný čas nástupu bude upřesněn v již konkrétních pokynech. Po uzavření přihlášek obdrží rodiče vyrozumění o přijetí dítěte do tábora, o způsobu úhrady poplatku a další pokyny.

Účastí na táboře se vaše dítě stává zároveň členem oddílu pobytu v přírodě.

Více informací zde

Krčkovice III. běh 2017

Tajemnství hradu v Karpatech

Již od prvního večera se v údolích kolem Věžického rybníku rozléhal zpěv operní zpěvačky Stelly. Hned následující den nás navštívil její snoubenec s prosbou o pomoc. Zpěvačku Stellu unesl tajemný baron Gorc z Gorceny a teď ji drží na svém hradě. Během našeho čtrnáctidenního táboření jsme se této záhadě snažili přijít na kloub. Kromě toho táborníci tradičně lovili bobříky a učili se novým tábornickým dovednostem. Při celodenních výletech prošli několik krásných cest Českého ráje. Navštívili Hruboskalské sklaní město, zříceninu hradu Trosky i nedaleké rybníky Nebák a Vidlák. Jako každým rokem si táborníci našli nové kamarády a odvezli si spoustu celoživotních zážitků. Nakonec už nezbývalo víc než naposledy sejmout sokolskou vlajku a slíbit si, že za rok v stejný čas sejdeme se tady zas.

Krčkovice I. běh 2017

RYCHLÉ ŠÍPY – KRČKOVICE 2017

Neměly děti žádné splíny, místo rodičů se 14 dní o ně staraly Rychlé šípy. Mirek, Jarka, Jindra, Rychlonožka ï Červěňáček pomůžou či poradí se vším, co táborníci neznají. Aby se dostali do jejich party, nehráli celé dny jen karty,  zkoušky mnohé podstoupili a podkluby barevných šípů tak vytvořili. Modré, Zelené, Žluté i Červené šípy tak mohly vzniknout a Vontové neměli šanci jim uniknout. Stejnokroje si vytvořily a honbu za ježkem v kleci zahájily. Vontskou radu v noci tajně sledovali a skoro se už radovali, že kamarád Losna ježka v kleci získá, ale na horší až nejhorší časy se blýská, otec Mažňák ježka uloupil a když utíkal, tak se i s ním utopil. Do toho vstoupí Široko, nepřítel jen na oko, ježka, který prý tajemství létacího kola Jana Tleskače skrývá, z bažiny znovu získá a kolo dle plánku z něj postaví, myslí si, že se proslaví? Kolo děti objeví, není vůbec mrňavý, ale nějak nefunguje a tak Mirek Dušín navrhuje, ať své vlastní postaví a nad Věžákem ať se proletí...Barevné šípy zručně úkol splní a závod o to, kdo bude v Krčkovicích první, poslední den tábora uzavírá, snad všeho byla správná míra a těšíme se, že za rok ve stejný čas, sejdeme se na už 50 Sokotáboře zas.

Krčkovice I. běh 2016

S Alenkou jsme byli v Ráji a spoustu her jsme tam hráli a co teprve za Věžákem? Valihracha vzali hákem. Po stopách Bílého Králička, hráli jsme přehazku, i bez trička. Po stopách Zajíce Březňáka udělali krok do neznáma, při odvaze se Tlachapouda báli a co Vy Srdcový králi? Nebojíte se o svou hlavičku, co Kat ji seká a bolí to prý jen chviličku, když mu to Srdcová Královna poručí, to znamená -zařve rovnou do uší? Paželvovi polívku jsme uvařili, naštěstí čtverylku tančil jenom chvíli, jinak by spolu s Ptákem Nohem a  Kanimůrou byli pro nás noční můrou. Houseňák furt vysmátý mele jen to devátý, ale když Chronos, pán Času nastoupil, do larvy se zachoulil.  Kloboučník chce být hrdinou, Tydlitek s Tydlitákem taky, to jen Srdcová Královna hraje divnou hru (kroket) s Plamenáky a s Ježky taky. Na Tlachapouda, co unesl Bílou královnu, se musí pěšky a beze strachu, Vorpálovým mečem  mu useknout jazýček a k záchraně Alenky je už jen kousíček. Stejný kousek je do konce táboření, to už se v táboře rodiče rojí, děti jim hrajou své Alenkovské představení, které s klasikou určitě shodné není. Táborák zvolna zhasíná a nikdo nejde spát a radši každý povídá „ Proč je Havran jako psací stůl?“

Táboření s Kašpárkem

Letošní desáté táboření rodičů s dětmi v Krčkovicích o víkendu 17.-19. června bylo zaměřeno na loutky a loutkové divadlo, které v Lomnici právě slaví 90 let od svého vzniku. Přijeli nás navštívit lomničtí loutkáři z loutkářského souboru Popelka, jehož počátky sahají do naší sokolské historie, neboť loutkové divadlo se původně hrálo v sokolovně. Loutkáři si pro nás připravili pohádku O pejskovi a kočičce, kterou uvedl Kašpárek s drakem. Pohádka pobavila malé i ty větší táborníky, a tak děkujeme loutkářům, že za námi až do Krčkovic přijeli. Po pohádce jsme se vydali do Čertoryje za Kašpárkem, který si pro nás připravil malé překvapení.

Druhý den jsme zahájili výletem na Vidlák. Po návratu a vydatném obědě jsme vyráběli loutky, dodělali si táborová trička a zatrsali si na diskotéce. Nechyběl ani zpěv u táborového ohně a opékání buřtíků. To se však již blížil čas tradiční táborové odvahy, kterou letos starší táborníci museli zvládnout opravdu sami.

Nedělní dopoledne bylo věnováno výpravě za Kašpárkem. Kašpárek si totiž pro táborníky připravil za pomoci pohádkových postav úkoly a závěrečnou tajenku, jež je dovedla až k jeho pokladu. Pak už nás jen čekalo loučení a balení. Nesmíme však zapomenout poděkovat našim kuchařkám Jóže a Fany, které opět vařily na jedničku.

foto zde

Tak zase za rok!

Zimní výlet do Krčkovic 2015

Tradiční výlet na krčkovické tábořiště se konal ve středu 30. prosince 2015. Počasí bylo příjemné na procházku Českým rájem, a tak se nás letos sešlo opravdu hodně. Jen ten sníh chyběl. V Libošovicích udělal bratr Sádek nezbytné selfíčko do naší fotokroniky. K obědu jsme si opekli buřtíky. Ozdobili jsme stromeček, zapálili prskavky, napsali přáníčka do nového roku 2016 a opět se vydali na vláček domů.

Krčkovice I. běh

Pod vedením Sherlocka Holmese a dalších zkušených a známých detektivů (J.Bond 007, detektiv Colombo, Mata Hari, Dempsey a Makepeacesová, Nick Carter, Růžový panter a další) pátrali táborníci po zmizelých vedoucích Jahůdce a Borůvce, Psovi Baskervilskokrčkovickém a zmizelém kuchaři z resturace u Kobosila Radovanovi Kotlíkovi, který jim zanechal spoustu stop, které museli rozluštit. Aby jejich pátrání bylo úspěšné byli známými detektivy proškoleni v daktiloskopii, čtení stop, střelbě a mnoha dalších oborech. Ani nekonečné běhání po úřadech je neodradilo a získali detektivní licenci. Pátrání probíhalo v okolí tábora, ale nakonec je dovedlo až na hrad Valečov, kde museli zneškodnit bomby umístěné ve valečovských světničkách a kde bylo zjištěno, že za vším stojí tajemný Big Boss.
Pátrání bylo úspěšné, mladí detektivové vypátrali Jahůdku a Borůvku, zneškodnili Psa Baskervilskokrčkovického, zachránili spoutaného hospodského Bobra a Otu Kracíka, který byl důležitým svědkem, ale samotného Big Bosse nenašli. Toho předvedl k identifikaci do tábora až představitel pomáhačů a chráničů Kpt. Kefalín, který si u mladých detektivů ověřil a doplnil informace o jeho zlotřilých činech a poté ho odvezl, aby ho předal spravedlnosti.
Na oslavu úspěšného pátrání byl uspořádán večírek, kde se tančil swing s Philem Marlowem.

Deváté táboření rodičů s dětmi

Nejmladší sokolíci s rodiči o víkendu 19.-21. června 2015 tábořili v Krčkovicích. Bohužel počasí nám mnoho nepřálo, ale dětem gumáky a pláštěnky vůbec nevadily. Letošní táboření se neslo v duchu kouzlení a čarodějnic. V pátek jsme si vyrobili vlastní lampionky a vydali se na hráz rybníku Věžák pozdravit místního kouzelníka. Po sobotním celodenním výletě nás čekalo milé překvapení. Přijela kouzelnice. Ukázala nám spoustu triků, kouzel, a některá nás dokonce naučila. My jsme jí zase ukázali vlastní kouzelnické hůlky, které jsme si vyrobili. Kouzelnický den vyvrcholil rojem kouzelníků a čarodějnic u večerního ohniště a tradiční stezkou odvahy. Nedělní dopoledne patřilo čarodějnické stezce - plnili jsme nejrůznější úkoly jako létání na koštěti, výrobu škapulíře, hod slepičím pařátem, běh s pavoukem, poznávání zvířat a rostlin, vymýšleli jsme vlastní lektvary, sbírali do nich přísady a vařili společný čarodějnický lektvar na tábořišti. Stezka vyvrcholila ochutnávkou lektvarů místních čarodějnic Jóži a Fany, které nám po celé táboření vařily nejvybranější čarodějnické pochoutky. Děkujeme!
Prostě jsme si to skvěle užili a už se těšíme na příští rok!

Fotky ke stažení zde .

Z Historie

První krčkovické táboření proběhlo v srpnu 1969, a to ve dvou bězích po 10 dnech – I. běh byl určen pro žákyně pod vedením Aleny Zuzánkové, II. běh byl učen žákům pod vedením Bohuslava Kříže st. Táborníci byli ubytováni ve 24 stanech. Hlavní náplní desetidenního pobytu bylo lovení bobříků, jako to dělali Hoši od Bobří řeky Jaroslava Foglara, nejrozmanitější hry a soutěže, výlety do ještě neznámého okolí, koupání ve Věžáku… Dále se sokolíci učili pobytu v přírodě, ale i jak přírodu chránit. Nechybělo ani první křtění, táborový MUDRC, slavnostní táborový oheň s písněmi,….
Pobytu v Krčkovicích se v současnosti každoročně z našeho Sokola zúčastní přibližně 150 dětí, jejichž pobyt organizuje více než 40 vedoucích, kuchařek a dalších organizačních pracovníků. Děti již od 9 let zde nejen loví bobříky a sportují, ale učí se samostatnosti, poznávají krásnou přírodu a nové kamarády, uzavírají nová přátelství. Toto všechno je vlastně nedílnou součástí tábornické činnosti.
Více o čtyřicetileté historii tábora v Krčkovicích se můžete dočíst v Almanachu. Publikaci si můžete také zakoupit. Máte-li zájem napište na níže uvedený kontakt.

út čen 25 @16:45 - út čen 25 @17:45
cvičení rodičů s dětmi
út čen 25 @17:30 - út čen 25 @19:00
Parkour a gymnastika
út čen 25 @19:00 - út čen 25 @20:30
Muži - senioři, nohejbal
st čen 26 @19:30 - st čen 26 @21:00
Mladší muži a dorostenci
čt čen 27 @17:00 - čt čen 27 @18:00
mladší a starší žáci a žákyně
čt čen 27 @19:00 - čt čen 27 @20:00
Ženy - ,,cvičení s hudbou”
čt čec 25 @16:00 - čt čec 25 @17:00
předškolní děti
po čec 29 @18:00 - po čec 29 @19:30
Kondiční cvičení s Kačkou

Plukovníka Truhláře 352
Lomnice nad Popelkou
512 51

emial: info@sokollomnice.cz

GPS: 50°32'01.2"N 15°22'25.3"E