Krčkovice I. běh

Pod vedením Sherlocka Holmese a dalších zkušených a známých detektivů (J.Bond 007, detektiv Colombo, Mata Hari, Dempsey a Makepeacesová, Nick Carter, Růžový panter a další) pátrali táborníci po zmizelých vedoucích Jahůdce a Borůvce, Psovi Baskervilskokrčkovickém a zmizelém kuchaři z resturace u Kobosila Radovanovi Kotlíkovi, který jim zanechal spoustu stop, které museli rozluštit. Aby jejich pátrání bylo úspěšné byli známými detektivy proškoleni v daktiloskopii, čtení stop, střelbě a mnoha dalších oborech. Ani nekonečné běhání po úřadech je neodradilo a získali detektivní licenci. Pátrání probíhalo v okolí tábora, ale nakonec je dovedlo až na hrad Valečov, kde museli zneškodnit bomby umístěné ve valečovských světničkách a kde bylo zjištěno, že za vším stojí tajemný Big Boss.
Pátrání bylo úspěšné, mladí detektivové vypátrali Jahůdku a Borůvku, zneškodnili Psa Baskervilskokrčkovického, zachránili spoutaného hospodského Bobra a Otu Kracíka, který byl důležitým svědkem, ale samotného Big Bosse nenašli. Toho předvedl k identifikaci do tábora až představitel pomáhačů a chráničů Kpt. Kefalín, který si u mladých detektivů ověřil a doplnil informace o jeho zlotřilých činech a poté ho odvezl, aby ho předal spravedlnosti.
Na oslavu úspěšného pátrání byl uspořádán večírek, kde se tančil swing s Philem Marlowem.