Sokol

informace o Sokolu Lomnice a oddílu všestrannosti

Krčkovice

informace o stanovém táboře Sokola Lomnice v Krčkovicích

Horolezecký oddíl

informace o horolezeckém oddíle (HoLo)

Společenské akce

informace o spol. akcích, plesech, pronájmu

Aktuality

9.9. 2024 zahájení cvičení

1. 10. 2024 začínají lezecké kroužky na stěně

Slet 2006 - XIV. všesokolský slet

Týden od 1. do 6. července 2006 patřil sokolům.
Po velice zdařilém a působivém slavnostním zahájení XIV. všesokolského sletu spojeném s programem Sokol Gala 1. července 2006 následovala ve sletovém týdnu jedna akce za druhou. Nedělní sletový průvod Prahou, který patří k neodmyslitelné tradici sletů, procházel po trase Václavské náměstí – Národní třída – Smetanovo nábřeží – nám. J. Palacha - Široká – Pařížská – Staroměstské náměstí od 10.00 hodin do 12.30, ale některé sokolské hudební souboryhrály v pražských ulicích a náměstích i po skončení průvodu. Podle reálných odhadů se průvodu

zúčastnilo přes 20 000 lidí - sokolů ze všech žup v ČR, zahraniční sokolové i hosté sletu. Od 2. do 4. července mohli návštěvníci areálu Tyršova domu sledovat pohybové skladby sokolských jednot a hostů z České republiky i ze zahraničí, vystoupení folklorních souborů a pěveckých sborů. I. program hromadných skladeb se konal ve středu 5. 7. 2006 od 21.00 hodin na Strahově – stadionu E. Rošického. Potlesk provázel prakticky nepřetržitě všech 12 středečních skladeb. Celkem v nich vystoupilo 9107 cvičenců. Nejpočetnější byla skladba Ta naše písnička česká, v níž sklidilo obdiv a potlesk 1912 sokolů a sokolek z věrné gardy. Za účasti prezidenta České republiky Václava Klause proběhlo i druhé sletové vystoupení o den později, na němž vystoupilo v 11 skladbách 12 714 cvičenců. Na závěr programu, který byl zároveň závěrem XIV. všesokolského sletu, zazněl chorál Ktož sú boží bojovníci. Po jeho odeznění vystoupil s krátkou zdravicí prezident Václav Klaus, který poděkoval za vřelé přijetí avysoce ocenil jak úroveň předvedených skladeb, tak celkový přínos sokolů pro společnost a jejich nezastupitelné místo a úlohu vní. Celkem ve dvou hlavních programech v 16 hromadných skladbách vystoupilo 21 821 cvičenců, někteří z nich ale vystoupili dvakrát, protože byli zařazeni do obou programů, a to čtyři skladby Trampolínky, Chlapáci II, Ta naše písnička česká a Výlet z aerobikem.

Předsletová akademie se konala 19.5.2006 v sokolovně. Vystoupily na ní skladby Kdo si hraje nezlobí (předškoláci z Mateřské školky Klubíčko a Lvíček), Rozkvetlá louka (mladší žákyně), Výlet s aerobikem (dorostenky a ženy), Ta naše písnička česká (věrná garda) a Chlapáci II (muži). Akademii doplnilo vystoupení mažoretek, pěveckého souboru Základní školy TGM anechyběli ani naši nejmenší s rodiči a dorostenky se scénickým tancem.

Na oblastním sletu žup Ještědské a Krkonošské-Pecháčkovy ve dnech 3.-4.6.2006 v Turnově vystoupili jako hosté cvičenci z žup Jizerské, Jičínské, Barákovy, Fügnerovy a Jana Podlipného. V sobotu se za chladného počasí konaly zkoušky a v neděli odpoledne byl zahájen slavnostní program za účasti 2500 diváků. I Lomničtí vystoupili se svými nacvičenými sletovými skladbami.

Naše jednota se zúčastnila i sletužupy Jičínské-Bergrovy v sobotu 17.6.2006. Od jičínské sokolovny vyšel průvod 800 účastníků sletu městem na cvičiště, kde bylo slavnostní odpoledne zahájeno. Diváci zhlédli 9 sletových skladeb.

Na pražský slet odjela malá skupinka cvičenců tvořená mladšími žákyněmi, ženami a muži. Předškoláci a věrnágarda v Praze nevystupovali. Žákyně byly ubytovány na Základní škole Sázavská a dospěláci na základní škole v Resslově ulici, kde jsme se velmi brzy spřátelili s místními kuchařkami (hlavně naši muži), pro které jsme složili písničku – naši sletovou hymnu.

RESSLOVKA (nápěv Krčkovanky)

1/ Přijeli jsem z Krkonoš, poslal nás sem Krakonoš, na Strahově cvičíme a v Resslovce bydlíme.

2/ Chlapáci se snažili, všechno pívo vypili, pijí pivní štafetu, taky cvičí na sletu.

3/ Aerobic se taky snaží, na sluníčku těla smaží, nemá pivní štafetu, s becherem je v rozletu.

4/ Uspávačkyjsou tu taky, bílé jako letní mraky, hady umí uspat lehce, Jarina je trápí těžce.

5/ Líbilo se nám tu dost, cvičili jsme pro radost, za 6 let tu budem znovu, chystáme se na Resslovu.

Večery jsme totiž trávili při zpěvu a povídání, a tak se naše nová sletová hymna velmi rychle zrodila. Vycházky jsme měli pouze do půlnoci! Potom se škola zamykala a hlídala nás ochranka. Sletový program byl opět nabitý zkouškami, a tak mnoho času na dlouhé toulky Prahou nezbylo. Tropické počasí bylo někdy při dlouhých nástupech velmi nepříjemné, ale při vystoupení na stadionu jsme hned nahorko zapomněli a užívali jsme si cvičení.

út čen 25 @16:45 - út čen 25 @17:45
cvičení rodičů s dětmi
út čen 25 @17:30 - út čen 25 @19:00
Parkour a gymnastika
út čen 25 @19:00 - út čen 25 @20:30
Muži - senioři, nohejbal
st čen 26 @19:30 - st čen 26 @21:00
Mladší muži a dorostenci
čt čen 27 @17:00 - čt čen 27 @18:00
mladší a starší žáci a žákyně
čt čen 27 @19:00 - čt čen 27 @20:00
Ženy - ,,cvičení s hudbou”
čt čec 25 @16:00 - čt čec 25 @17:00
předškolní děti
po čec 29 @18:00 - po čec 29 @19:30
Kondiční cvičení s Kačkou

Plukovníka Truhláře 352
Lomnice nad Popelkou
512 51

emial: info@sokollomnice.cz

GPS: 50°32'01.2"N 15°22'25.3"E