5.1.2019  Sokolský ples – Futrál

28.12.2018 Slet – kino 28.12. v 17 hod. Poslední kotrmelec od 19:00 Sokolovna

28.12.2018 Krčkovice – výlet

Krčkovice I. běh 2018

K autobusu přišel Praotec Čech, aby vzal táborníky do země zaslíbené, skalami a zelení oplývající. Málem to byl ale pech, nechtěl jet autobus stávkující. Start se zpozdil jen o půl hoďky a v táboře začaly trpět tábornické botky (pobíhání po táboře, odpolední procházka a večerní vycházka, pro nohy je hoře).
Praotec navíc pořád krásnou zemi slibuje, v chození po lese a kopcích si libuje a na Vyskeř přes nepřátelské území lid svůj žene. Bratr Lech ho v tom podporuje a před posledním úsekem vysvětluje, jak se vyhnout strážcům. Rozhled od kapličky nutí Čecha k proslovu, co není jenom o slovu, ale hlavně o činech. Kmenům půdu přidělí, kde začnou hnedka v pondělí svá hradiště stavět. Večer potom za Perunem a dalšími bohy o přízeň požádat, bude třeba to nejlepší ze sebe ukázat - aby byli bozi kmenům Perunovců, MTSSHSD, Chorsů a Šnekům po obrně nakloněni v nejednom boji, co je čeká. Kdo nečeká a neleká se, je Bivoj, který kance přinese, srdce Kazi si získá a kmeny do svalového pnutí nutí, aby byly silné.
Návštěvní dny v hradištích byly poklidné, zato přivedení Přemysla bylo neklidné. Spousta bojovníků dostala za uši, ale polodary pro Libuši byly nalezeny, do tábora dopraveny a zde zpracovány. Šperk žena vždy ocení a Přemysla radostně vítá kmenů srocení u velkého ohně.
  Kníže Přemysl, Libuše a kmeny se vydají  hledat místo pro město veliké, na místo daleké, vedro přitom obrovské. Druhý den je ale mise splněna a radostně se nese novina o městě, jehož vozy se do světa vyvážejí. Uf, hlavně, že je to zpět už jen rovina...
 Čas Libuše končí, Dívčí válka začíná…stejně je to konina, žena proti muži. Boj dopadá remízou a tak to má být!  Síla nezvítězí nad múzou, jen náladu zkroutí.
Poklid putování dějinami narušuje kalendář, ten datum nemá slitování a střídání na táboře má pevný řád.